Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Archiwum: 05.2010


31.05. Powódź na Śląsku i w Małopolsce - skutki dla transportu zbiorowego

Tagi: infrastruktura, wypadek, Tramwaje Śląskie, KZK GOP, MZKP, kolej

Obfite i długotrwałe opady deszczu, które rozpoczęły się w nocy z 15/16 maja 2010 r. spowodowały gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach i ciekach wodnych. Skutkiem tych opadów była powódź jaka nawiedziła Europę Środkową, w tym również Górny Śląsk i Małopolskę.


» Czytaj więcej

31.05. Zaproszenie na Nocną Podróż Bez Spalin w Tychach

Tagi: KMTM, TLT Tychy, impreza, redakcja

Zapraszamy do udziału w kolejnej, trzynastej już, Nocnej Podróży Bez Spalin, która promuje ekologiczną komunikację nocną. W nocy z 4/5 czerwca 2010 r. podróżować będziemy trolejbusem w Tychach.


» Czytaj więcej

29.05. Tramwaje Śląskie zamawiają używane wagony

Tagi: Tramwaje Śląskie, tabor, inwestycje

21 maja 2010 r. w Biuletynie Informacji Publicznej spółki Tramwaje Śląskie S.A. ukazało się ogłoszenie o zamówieniu na dostawę 10 sztuk używanych wagonów dwukierunkowych. Zamówienie publiczne prowadzone jest w trybie negocjacji, a wagony mają zostać dostarczone w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy.


» Czytaj więcej

28.05. Odbyła się druga edycja Targów Transportu Publicznego w Sosnowcu

Tagi: targi, tabor

Kolejna, druga już, edycja Targów Transportu Publicznego „SilesiaKOMUNIKACJA” odbyła się w dniach 20-21 maja 2010 r. w centrum targowo-wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu. Podobnie jak w ubiegłym roku targom towarzyszyła konferencja.


» Czytaj więcej

20.05. Wojewódzki Portal Komunikacyjny na targach SilesiaKOMUNIKACJA

Tagi: targi, redakcja, KMTM

Już po raz drugi, w Targach Transportu Miejskiego w Sosnowcu (20-21 maja 2010 r.) bierze udział Portal WPK we współpracy z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym.


» Czytaj więcej

15.05. Zapraszamy na Targi Transportu Publicznego w Sosnowcu!

Tagi: targi

Już w przyszłym tygodniu (20 i 21 maja 2010 r.) odbędzie się II edycja Targów Transportu Publicznego "SilesiaKOMUNIKACJA". Organizatorzy zachęcają do zwiedzania targów miłośników i hobbystów, a także mieszkańców naszego regionu.


» Czytaj więcej

13.05. Wspólny bilet to bubel?

Tagi: KZK GOP, kolej, bilety, komentarz

Lata prac i konsultacji, praca wielu osób w KZK GOP i Przewozach Regionalnych przyniosła wreszcie efekt. W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę wprowadzającą w życie tzw. bilet metropolitalny. Coraz więcej osób dostrzega jednak, że bilet ten w istocie jest bublem, a obie spółki sprzedają w ten sposób mniej za więcej.


» Czytaj więcej

13.05. Autobus, tramwaj i pociąg - z jednym biletem miesięcznym

Tagi: KZK GOP, kolej, bilety, prasa

www.silesia-region.pl
13.05.2010 r.


Od 1 czerwca pasażerowie Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP oraz Przewozów Regionalnych będą mieli możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu publicznego dzięki jednemu biletowi miesięcznemu. Wprowadzenie wspólnego biletu jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu między KZK GOP a PR.


» Czytaj więcej

13.05. Wspólny bilet to nie sen. Kupisz go już 1 czerwca

Tagi: KZK GOP, kolej, bilety, prasa

Tomasz Głogowski,
Gazeta Wyborcza, 08.05.2010 r.


Zapowiadany od ponad roku powrót wspólnego biletu na pociąg, autobus i tramwaj wreszcie ma się ziścić. Za kilka dni ma być podpisane porozumienie o bilecie między KZK GOP a Przewozami Regionalnymi w Katowicach. Od 1 czerwca będziemy mogli go kupić na dworcach kolejowych.


» Czytaj więcej

07.05. "Moda na centrum" - projekt nowej sieci komunikacji nocnej dla Katowic

Tagi: rozkład jazdy, KZK GOP, nocne

Śródmieście Katowic wieczorami - cicho, pusto, ulicami przemykają nieliczni przechodnie. Projekt "Moda na centrum" przygotowany przez Stowarzyszenie "Moje Miasto" ma to zmienić. Proponuje się w nim szereg imprez i działań, które mają spowodować, że centrum stolicy województwa ożyje, że mieszkańcy miasta będą chcieli w nim bywać. Jednym z najważniejszych elementów projektu jest rozwój transportu publicznego. Aby korzystać ze śródmiejskich atrakcji, uczestniczyć w imprezach i koncertach, mieszkańcy muszą bowiem jakoś dojechać, a później bezpiecznie i wygodnie wrócić do domów. Ma to zapewnić nowa zintegrowana sieć komunikacji nocnej, którą w ramach projektu przygotował nasz Portal.


» Czytaj więcej

05.05. Szyny tramwajowe w Gliwicach do likwidacji

Tagi: likwidacja, infrastruktura, Tramwaje Śląskie, prasa

Marcin Pawlenka,
TVS, 28.04.2010 r.


Zlikwidowano tramwaje, teraz czas na torowiska. Gliwiccy urzędnicy zwrócili się o to do Spółki Tramwaje Śląskie. Na razie szyny miałyby zniknąć z kilku ulic w Gliwicach. Zdaniem przeciwników likwidacji tramwajów, to kolejny przykład na to, że stawia się mieszkańców miasta przed faktem dokonanym. Z kolei władze Gliwic mają swoje racje i chcą pozbyć się szyn jak najszybciej oraz wyremontować zniszczoną nawierzchnię.


» Czytaj więcej

« poprzedni miesiącnastępny miesiąc »